Samodzielne prowadzenie księgowości – czy to się opłaca w ujęciu finansowym oraz bezpieczeństwa? Dlaczego wielu przedsiębiorców decyduje się na pomoc specjalistów w zakresie obsługi księgowo-podatkowej oraz kadrowo-płacowej?

Księgowość jest dziedziną, która obejmuje bardzo wiele działów – rachunkowość, podatki, przepisy prawa, nowelizacje przepisów. Sposób prowadzenia księgowości często uzależnony jest od wielkości podmiotu oraz formy prawnej. W wielu przypadkach pełna księgowość jest obligatoryjnym elementem ewidencji księgowej.

W przypadku prowadzenia księgowości w postaci KPiR ewidencja jest znacznie mniej skomplikowana.

➭ Samodzielne prowadzenie księgowości kiedy warto się zdecydować?

Jeżeli nasza księgowość opiera się na ewidencji w postaci Księgi Przychodów i Rozchodów istnieje możliwość bezpiecznego rozliczania się i prowadzenia odpowiednich zapisów księgowych.

➭Samodzielne prowadzenie księgowości kiedy warto zdecydować się na współpracę ze specjalistą?

Z pewnością w sytuacji obowiązkowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Warto zaznaczyć, że pełna księgowość wymaga rzetelnych oraz szczegółowych zapisów wszystkich operacji mających miejsce w przedsiębiorstwie.

 

Uwaga!

Nieznajomość przepisów prawnych nie zwalnia nas z obowiązku poprawnej ewidencji księgowej. Odpowiadamy tak samo, jak w przypadku specjalistów prowadzących księgowość!